Domácnost

Má chlupatý vibrující polštář nahradit domácí mazlíčky? Designéři asi nikdy neměli psa!

Chlupatý polštář s vrtícím ocasem má zastoupit zvířecího kamaráda a pomoci vám od emočního napětí. S umělým štěnětem, které imituje emoce a drbe se za ušima, si prý zase užijete spoustu legrace a rozehřejete své srdce. Víte, kdo by ale ocasem obdařený polštář a veselého plastového společníka ocenil nejvíce? Váš opravdový pes nebo kočka!

Má chlupatý vibrující polštář nahradit domácí mazlíčky? Designéři asi nikdy neměli psa!
Má chlupatý vibrující polštář nahradit domácí mazlíčky? Designéři asi nikdy neměli psa!

Úvodní fotografie: Qoobo.info

Polštář Qoobo a robotický pes Aibo jsou svým způsobem sourozenci, pojí je nejen podobné jméno, oba jsou také původem z Japonska. První z dílny několika nadšenců ze startupu Yukai Engineering, druhý nese značku nadnárodního giganta Sony.

Jak vypadá vibrující polštář s ocasem? (video pouze v japonštině, ale v tomto případě asi ani není třeba rozumět, obrázky jsou dost výmluvné)

Češi, vyhlášení milovníci opravdových psů a koček, se ale budou na tyto vynálezy určitě dívat s úsměvem na tváři.

Zvířecí technologie: Vychytávky, které oceníte vy i váš domácí mazlíček

Proč si pořizovat celého psa, když k radosti stačí ocas?

Robotický polštář Qoobo nejen vrtí ocasem, ale disponuje také dalšími funkcemi, aby potěšil svého majitele. Reaguje na pohlazení a drbání, kdy se začne jemně vlnit a pohupovat. Polštář se dokáže nadzdvihnout, aby uvítal svého majitele doma.

Robotický polštář s ocasem od firmy Qoobo

Leckomu může plyšové torzo připadat bizarní. Nabízí se otázka, když už má imitace mazlíčka ocas, proč nemá třeba hlavu? Designéři se ale dle svých slov snažili nabídnout uživatelům maximálně realistické zážitky, aby i lidé, kteří zvíře mít nemohou, měli možnost užívat si benefitů společného soužití s roztomilým mazlíčkem.

Anketa

Čím byste rádi doplnili svou ložnici kromě chlupatého polštáře s ocasem?
 

O polštář je obrovský zájem. Na Kickstarteru získal projekt již nyní téměř 600 přispěvatelů a pomalu se blíží ke dvojnásobku původně stanovené cílové částky. Ke svému plyšovému mazlíčkovi se ale budou zájemci tulit až od srpna příštího roku. Jeho běžná cena by se měla pohybovat okolo 80 dolarů (cca 1800 Kč).

Připadají vám necelé dva tisíce za chlupatý vibrující polštář hodně? A jak jste na tom s cenami za elektřinu, taky vám připadají příliš vysoké?

Robotický pes Aibo se neustále vyvíjí

Autonomní robot ve tvaru psa je navržen tak, aby si vytvářel emocionální vazbu s členy domácnosti. Má jim dokonce poskytovat lásku, náklonnost a radost z projevované péče.

Robotické štěně se bude snažit maximálně přizpůsobit svým majitelům a rozvíjet svoji jedinečnou osobnost. Každý psí robot by tak ve výsledku měl mít jiné chování, umět jiné povely a různě reagovat na vzniklé situace.

Robotický pes Aibo

Prostřednictvím očí, uší a různých pohybů vyjadřuje Aibo aktuální emoce. Dokonce se i drbe a spí. Opravdu povedená hračka. Jak asi bude reagovat na skutečného psa?

Chcete vidět, jaké veselé hračky se vyrábí pro autistické děti? To mě zajímá!